Jaki tamburyn warto kupić?

Tamburyn to instrument, w którym drzemie ogromny potencjał. Nie bez powodu jest on bardzo często wykorzystywany podczas zajęć muzycznych dla najmłodszych. Dzięki niemu możliwy jest rozwój koordynacji ruchowej. Oczywiście muzyka rozbudza wrażliwość oraz kreatywność, a więc powinna uczestniczyć w życiu każdego dziecka.

Rodzaj materiału

W sprzedaży można znaleźć tanie, a zarazem słabe tamburyny z plastiku. Model z tworzywa sztucznego nie zapewnia pożądanych wrażeń akustycznych. Jest to zabawka, która może zainteresować niemowlaka, jednak kompletnie nie sprawdza się w przypadku starszych dzieci.

Dużym zainteresowaniem cieszą się modele metalowe, czy też drewniane. Są one o wiele bardziej wytrzymałe, dzięki czemu przetrwają nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Ponadto gwarantują one brzmienie satysfakcjonującej jakości.

Rozmiar

Trzeba wiedzieć, że tamburyny występują w różnorodnych rozmiarach. Istotne jest to, aby instrument pewnie leżał w dłoni. Tylko wtedy możliwa jest stabilna, a jednocześnie komfortowa gra.

Wiadomym jest, że dziecko posiada o wiele mniejszą dłoń, niż osoba dorosła. Zwykle jest to, że im większe gabaryty, tym wyższa waga. Dobrze jest zwrócić uwagę na ten parametr, szczególnie jeśli produkt będzie użytkowany przez smyka.

Tamburyna dostępne pod adresem: https://drumcenter.pl/pl/menu/perkusjonalia/tamburyna-390.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *