Kalimba – instrument o skali pentatonicznej

Każdy pasjonat muzyki doskonale wie jak piękne oraz jedyne w swoim  rodzaju dźwięki wydobywają się Kalimby. Ten niezwykły instrument muzyczny wywodzi się z Afryki, a każdy muzyk, który weźmie go do ręki jest w stanie wydobyć z niego niezwykle harmonijne oraz szybko wpadające w ucho melodie.

Oryginalny instrument muzyczny z Afryki.  

Kalimba to niezwykle ciekawy instrument muzyczny należący 

 do rodziny lamellofonów. Dokładnie pochodzi on z Afryki (z Zimbabwe), w którym to zadomowił się na dobre. 

Pierwotnie powstał on  w kameralnej pracowni Qubara, w której to już od 1985 roku powstają niezawodne instrumenty muzyczne takie jak:kalimby, mbiry oraz bębny.

Jak wyglądają Kalimby?

Te instrumenty muzyczne nie są duże. W związku z tym są one bardzo  poręczne i można je z powodzeniem zabrać na każdy weekendowy wyjazd czy też na spacer do lasu i parku. 

Instrumenty te posiadają ciekawy wygląd, a wydobywające się z nich  delikatne oraz bardzo łagodne dźwięki potrafią spowodować u każdego słuchacza znakomite odprężenie, relaks i wypoczynek. 

Instrument ten jest dostępny na rynku w skali pentatonicznej, która to obecnie jest bardzo chętnie wykorzystywana niemalże we wszystkich odmianach muzyki rozrywkowej. Istotną cechą tego typu skali jest fakt, że dźwiękiem centralnym jest dźwięk środkowy.

Kalimby dostępne w ofercie sklepu DrumCenter.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *