Nauka gry na instrumentach perkusyjnych

Rytm to najważniejszy elementy muzyki, dlatego też wiele osób decyduje się na rozpoczęcie przygody z muzyką od nauki gry na perkusji. Perkusja, czyli zestaw bębnów i talerzy, to jednak tylko jeden z wielu instrumentów perkusyjnych.

Podział instrumentów perkusyjnych

Instrumenty perkusyjne, to grupa instrumentów, która dzieli się między innymi na idofony oraz membranofony. Membranofony to wszelkiego rodzaju bębny, w których dźwięk pochodzi z drgań naciągniętej membrany. Idiofony są to natomiast instrumenty samodźwięczne, których dźwięk pochodzi z drgań całej konstrukcji. Przykładem idiofonu jest ksylofon, czyli instrument podobny do wibrafonu, jednak wykonany z drewnianych płytek.

Jak nauczyć się gry na instrumentach perkusyjnych?

Gra na perkusji to przede wszystkim ćwiczenia rytmiczne, które należy wykonywać przy użyciu metronomu, aby rozwinąć umiejętności do trzymania rytmu. Nauka gry na instrumencie takim jak wibrafon lub ksylofon może natomiast w pewien sposób przypominać naukę gry na pianinie, ponieważ każda blaszka ma odpowiedni dźwięk, podobnie jak ma to miejsce w przypadku klawiszy w pianinie. Oczywiście dochodzi do tego odpowiedni sposób uderzania pałeczkami w powierzchnię instrumentu.

Ksylofon dostępny na stronie sklepu DrumCenter.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *