Nowoczesne metronomy elektroniczne – co trzeba o nich wiedzieć

Nowoczesne metronomy elektroniczne jak sama nazwa wskazuje zasilane są prądem. Warto wspomnieć także i o tym, że posiadają one również nieco więcej opcji niż konkurencyjne modele mechaniczne. Producenci mają do zaoferowania dwa różne modele metronów elektronicznych (podstawowe i zaawansowane), dlatego też warto zwrócić na to uwagę bo różnica jest naprawdę bardzo duża.

Modele podstawowe a zaawansowane

Jeżeli chodzi o modele podstawowe to umożliwiają one dostosowanie metrum od 1 do 9 beatów. W modelach zaawansowanych jak łatwo się domyślić jest zdecydowanie większa skala regulacji. Podstawowe metronomy umożliwiają także zmianę poszczególnych brzmień. Identyczne możliwości mają zaawansowane urządzenia, które dodatkowo umożliwiają zmianę tempa. Jeżeli chodzi o ilość dostępnych funkcji do wykorzystania, to zależy ona tak naprawdę od wyboru konkretnego urządzenia. Nawet podstawowe metronomy mogą mieć dość duże możliwości. Podstawowy metrom charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, dzięki czemu bez żadnego problemu można zabrać go ze sobą wszędzie. Zaawansowane urządzenia zajmują zdecydowanie więcej cennego miejsca, dlatego też warto wziąć to pod uwagę podczas zakupu.

Czym wyróżniają się metronomy elektroniczne

Nowoczesne sprzęty elektroniczne wyposażone są oczywiście w ekran, na którym łatwiej jest wybierać poszczególne opcje. Metronomy elektroniczne posiadają także wejście słuchawkowe i co najważniejsze są bardzo łatwe w obsłudze. Podstawowe modele są idealnym wyborem dla osób początkujących. Bardziej wtajemniczeni perkusiści mogą postawić na modele zaawansowane, które mają szerszą paletę brzmień.

Metronomy dostępne w ofercie sklepu DrumCenter.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *